با سلام خدمت شما کاربران عزیز وبسایت وبستر…در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که html چیست و چه کاربرد هایی دارید

html یک زبان نشانه گذاری ابر متنی هست به این معنی که ساختار و استراکچر این زبان از تگ ها ایجاد شده است، همانند زبان xml که ساختار تگی دارد html هم از این ساختار تبعیت می کنید.

زبان html یک زبان برنامه نویسی نیست… البته در گذشته این اشتباه بیشتر دیده میشد که این زبان ابر متنی را یک زبان برنامه نویسی می نامیدند ولی در حال حاضر به دلیل گسترش رسانه های جمعی اطلاعات از این زبان هم بیشتر شده و کمتر کسی دیگر چنین برداشت می کنید.

ربان نشانه گذاری اچ تی ام ال گام اول برای ورود به دنیای طراحی سایت است، چنانچه قصد داشته باشید که یک توسعه دهنده وب باشید باید ابتدا از این زبان شروع کنید و این زبان را یاد بگیرید.

یادگیری زبان اچ تی ام ال بسیار آسان است و پیچیدگی خاصی ندارد و معمولا بین دو تا چهار هفته می توان به صورت کامل آن را یاد گرفت.

گاها گفته می شود که زبان اچ تی ام ال فقط برای کسانی است که قصد دارند یک فرانت اند دولوپر شوند ولی این دیدگاه کاملا اشتباه است، شما چه بخواهید که یک توسعه دهنده رابط کاربری باشید چه توسعه دهنده سمت سرور باید این زبان را بلد باشید… حتی اگر می خواهید با وردپرس طراحی سایت را انجام دهید باز هم توصیه ما این است که این زبان را بلد باشید.

html به طور کلی یک زبان بسیار آسانی برای یادگیری است پس بهتر است در هر زمینه از وب که میخواهید فعالیت کنید این تکنولوژی ار هم فرا بگیرید.

منبع:‌webcntr

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
نوشتهٔ پیشین
اهمیت زبان انگلیسی در برنامه نویسی✔✔
نوشتهٔ بعدی
css چیست؟
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

همچنین بخوانید

keyboard_arrow_up